Czym jest grafika komputerowa

Grafika komputerowa to dziedzina, która zajmuje się tworzeniem i edytowaniem grafiki cyfrowej. Może obejmować różne aspekty, takie jak ilustracja, animacja, projektowanie interfejsu użytkownika, projektowanie gier i aplikacji, a także tworzenie efektów wizualnych.

Podstawowe elementy grafiki komputerowej to:

Jakie są jej główne zastosowania?

Grafika komputerowa to dziedzina wiedzy zajmująca się tworzeniem, edytowaniem i przetwarzaniem grafiki cyfrowej. Można ją używać do wielu różnych celów, takich jak projektowanie stron internetowych, tworzenie grafik do gier komputerowych lub animowanych filmów czy też do celów edukacyjnych lub naukowych.

Grafika komputerowa jest także często używana w edukacji lub nauce. Można ją używać do tworzenia prezentacji i materiałów dydaktycznych, a także do badań naukowych.

Jakie są jej główne rodzaje?

Grafika komputerowa może być wykorzystywana w różnych celach, takich jak projektowanie graficzne, animacja, symulacje komputerowe, tworzenie gier komputerowych i wiele innych.

Główne rodzaje grafiki komputerowej to:

Jakie są jej główne narzędzia?

Wśród narzędzi, które są używane w tej dziedzinie, wyróżnia się programy do tworzenia grafiki wektorowej oraz rastrowej.

Wśród programów do tworzenia grafiki wektorowej wyróżnia się Adobe Illustrator, a wśród programów do tworzenia grafiki rastrowej Adobe Photoshop.